DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Conter Strike 1.6

 

 

Tady je vše o Conter Strike 1.6

stahnete tady ----> http://www.gamesites.cz/counter-strike-1-6/Downloads/zobrazit/10-counter-strike-1-6-non-steam

 

Klasické servery
Název Counter-Strike 1.6
Rok výroby Verze 1.0 - 19.6.1999
Žánr Taktická střílečka
Typ Multiplayer
Cílova skupina 15+
Hardwarové požadavky
Operační systém Windows 95 až XP/VISTA
Procesor Pentium 133 MHz
Paměť RAM 24 MB (64 MB)
Grafická karta SVGA (16b)
Internet 64 kb/s

 

 

 

ry byla porpvé vydána v červenci roku 1999. Je tedy zhruba stejně stará jako legendární Quake III Arena. Než byla hra prohlášena za stabilní software, tak prošla relativně delší sérií beta verzování. Těchto beta verzí bylo celkem 9 a bylo v nich učiněno mnoho dobrých rozhodnutí. Například byly přidány tlumiče na m4a1 a usp.
Poté byla spuštěna ostrá verze 1.0. Ovšem chyb byla stále spousta, a tak se pokračovala až k verzi 1.3. A tady nastal zlom. Právě tato verze prolomila ledy a Counter-Strike 1.6 se stal nehranější onine hrou, kdy překonal právě Quake III Arena. Mnozí si stále mysí, že tato verze byla nejlepší.
Jenže vývoj nejde zastavit, a proto se pokračovalo verzemi 1.4, 1.5 k nynější verzi 1.6. Tahle verze se hraje doteď. Navíc přibyl tzv. Source engine, který dal vzniknout "forku" Counter-Strike Source. Bohužel nebyly uvolněny zdrojové kódy ke hře, a proto se dá říci, že vývoj stagnuje. Třeba hra Quake III Arena je k dispozici ve zdrojovém kódu a byla naprosto skvěle přepsána do několika dalších her, například Open Arena (linux) a další.

Neco malo o mapách

Mapy jsou prostředí, ve kterých se hraje. Každá mapa vyžaduje jiný styl hry a jinou taktiku. Mapy můžeme rozdělit na několik části.

  • DE - tyto mapy se hrají za učelem položení bomby a zničení zadaného místa (tzv. BOMBSITE)
  • CS - tyhle mapky se hrají za účelem osvobození rukojmích
  • AIM, FY - tohle jsou mapy, které slouží jen ke zlepšení efektivity střelby apod.

Conter Strike 1.6 a programing

Nunto říci, že Counter-Strike 1.6 přiměl k veliké popularizace počítačových her jako takových. Do odvětí začaly téci peníze a perfektní hráč se tedy mohl hraním klidně uživit. Špičkové turnaje mají budget i stovky tisíc dolarů a vítěz zpravidla ber desítky tisíc. K neznámějším akcím patří ESWC (Electronic Sports World Cup) - jakási obdoba mistrovství světa, ESL (Elestronic Sports League), WCG (World Cyber Games) - možno přirovnat k olympiádě. I v ČR bylo a je několik akcí glabálnějšího typu. Není to tak dávno, co se hrával na brněnském DigiTexz turnaj WGT (World Gamester Tour), což byla vyjimečná akce. Sám pamatuju totálně narvanou halu a hektické CS finále.
Zemí s nejěvtší celosvětovou CS aktivitou je Švédsko, kde má CS nevídanou marketingovou hodnotu a potenciál. Na druhém místě pomyslného žebříčku bude pravděpodobně Německo, kde se hraje hned několik profesionálních soutěží. Dále určitě zmíníme východní země v čele s Ruskem, Ukrajinou, Činou a Jižní Koreou. Kdo by neznal legendární čínskous estavu TyLoo nebo finalisty CPL Winter 2005 Lunatic-HAI. ČR na tom na globální úrovni zkrátka není dobře. Myslím, že co do aktivních hráču poměrem k počtu obyvatel jsme někde ve druhé desítce zemí. Navíc u nás není tolik kvalitních turnajů a infrastruktura heren selhává. Jediným koněm, který držel prestiž, byl prakticky snad jen DigiTex. Nyní jeho pozici nahrazuje seriozně jen portál PLAYzone.cz a jeho MH a KOTH turnaje. Nicméně tohle je zoufale málo. I tak je super, že naše národní CS reprezentace dokáže držet krok s těmi nejlepšími.

Modifikace hry

Je třeba vedět , že samotné CS je modifikace původní hry, kterou je Half-Life. Ovšem vše šlo ještě dál a vznikly i módy samotného CSka. Ovšem byly to poněkud netypické věcičky. Třeba takový war3FT mód, což je typ hry, kdy máte k dispozii nadpřirozené schopnosti jako neviditelnost atd.
Dlaším módem je nepochybně CS:ProMod, což je novinka, která ovšem moduje Counter-Strike Source, nikoliv 1.6. Ukázalo se, že ProMod by mohl být cestou, kudy se bude CS programing ubírat.

Tak to by bylo asi tak vše. Některé podklady byly převzaty z wikipedia.org. Pokud byste rádi do článku něco přidali apod., tak se ozvěte.

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz